Jak dużo zaoszczędzić na jedzeniu?

Oszczędzanie na zakupach nie należy do najprostszych, z racji tego, że większość zakupów, które się dokonuje są bardzo niespodziewane. Pod wpływem głodu, albo jakiegoś nastroju często człowiek udaje się do sklepu tylko po to, żeby sobie coś tam kupić. W takiej sytuacji najczęściej się nie myśli o tym co się kupuje. Przy takich małych zakupach zazwyczaj nie liczy się pieniędzy, jednak prawda jest taka, że są one najgroźniejsze. Chodząc do sklepu codziennie i kupując chociażby produkty, które mają być spożyte jako śniadanie w pracy to wydaje się pieniądze w miarę lekką ręką, jednak robi to się często i regularnie. Ostatecznie takie małe wydatki zbierają się w większe sumy. Tutaj kilka złotych, tam kolejne kilka złotych i zbiera się dziesięć złotych, dwadzieścia złotych, pięćdziesiąt, a później się okazuje, że w sumie wydało się sto złotych na nic. Ludzie mają tendencje do robienia takich niewielkich zakupów i nie wliczają ich do swojego budżetu, bo przecież to tylko jakieś drobne, jednak co zrobić w takiej sytuacji, gdy te drobne zaczynają zbierać się w większe sumy, nad którymi nie ma się kontroli.

Proste sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na małych zakupach

Większość osób nie zrezygnuje ostatecznie z zakupów tego typu. Bo przecież jak się jest głodnym to zjeść trzeba. Dlatego też co zrobić, żeby zaoszczędzić pieniądze, a jednak nie zrezygnować z tego i nie głodzić się przesadnie?

– Nie chodź głodnym

Kiedy idziesz do pracy, albo wychodzisz gdzieś to pamiętaj o tym, żeby odpowiednio wcześniej coś zjeść. Najedz się, a nie będziesz głodny. To również bardzo dobrze się spisuje w sytuacji, gdy idziesz się z kimś spotkać, żeby razem coś zjeść. Dzięki temu, że coś wcześniej zjesz to po pierwsze zachowasz zdecydowanie większy poziom kultury bo nie zaczniesz zachowywać się jak zwierzę, które chce zjeść jak najwięcej. Będziesz najedzony, więc nie będziesz miał ochoty jeść nie wiadomo jak dużo pożywienia. Chodzenie najedzonym zdecydowanie bardzo dobrze wpływa na Twój budżet.

– Przyrządzaj sobie jedzenie w domu

To nic strasznego jeść pożywienie, które zrobiło się samemu w domu. Nie chodzi tutaj tylko jedynie o zrobienie sobie kanapek do pracy, ale gotowych, zapakowanych obiadów. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób robi sobie posiłki w domu, a później pakuje je w plastikowe, hermetyczne pudełka. Takie podejście we współczesnym świecie jest jak najbardziej korzystne. Zwłaszcza, że robiąc sobie jedzenie możesz zrobić to co lubisz, a nie musisz kupować gotowych produktów. Dodatkowo jest to bardzo pozytywne ponieważ może wpłynąć dobrze na Twoje zdrowie, z tegoż, że względu, iż wiesz co jesz. Ponadto produkty przygotowanego samemu zdecydowanie lepiej smakują i będą świadczyły o Tobie bardzo dobrze, jako o człowieku, który dba o swoje zdrowie i przygotowuje sobie posiłki według diety i swoich zapotrzebowań.

Kupuj hurtowo

Jest dużo marketów, które oferują tańsze produkty, gdy kupisz je w sposób hurtowy. Jeżeli masz tendencje do kupowania ciągle tych samych produktów to powinieneś zdecydować się na robienie zakupów w sposób hurtowy. Nie tylko zaoszczędzisz wtedy pieniądze, ale również będziesz jadł to co zwykle. Przykładowo gdy kupujesz sobie co rano energy drinka i płacisz np. 3 złote za jedną puszkę, co w tygodniu daje 15 złotych, a w miesiącu 66 złotych, to lepiej gdybyś poszedł do dużego marketu i kupił 22 energy drinki za jednym razem, płacąc przy tym zdecydowanie mniej, albo zawsze możesz zrobić zapasy na kolejne miesiące. Wtedy to na pewno będziesz miał ich pod dostatkiem. Jedyna różnica jest taka, że będziesz musiał pamiętać odpowiednio wcześniej o tym aby zabrać taki napój energetyczny z domu, zamiast kupować go w sklepie. Taki sposób na zaoszczędzenie pieniędzy jest dobry w naprawdę wielu przypadkach, gdy często robi się takie same zakupy i korzysta się z tych samych produktów. Zaleca się to przede wszystkim osobom, które są usystematyzowane i dokładnie planują swoje posiłki na kolejne tygodnie, czy na jeszcze dłuższy czas.

– Zrób listę zakupów

Przed wyjściem do sklepu przygotuj listę zakupów. Najlepiej podziel ją na konkretne kategorie, aby łatwiej ( i szybciej) znaleźć potrzebne rzeczy. Najlepiej zaznaczyć konkretne ilości i się ich trzymać. Stworzenie listy do wielu dań jest nieraz uciążliwe, dlatego na stronie Gotu-Jemy twórcy zaoferowali gotowe listy na zakupy. Z nimi nie zapomnisz o żadnym składniku potrzebnym do przygotowania ciasta czy wymarzonego obiadu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *