Oszczędzanie z programami lojalnościowymi

Zapewne niejedna osoba czytająca tego bloga spotkała się z taką sytuacją, że przyszła na stację benzynową, albo do supermarketu i sprzedawca zadał Wam pytanie, które zapewne było sformułowane w bardzo podobny sposób:

Czy zbiera Pan/Pani punkty?

W zasadzie większość ludzi odpowiada „Nie”. Warto się jednak zastanowić nad tym czy jest to jednoznaczne z tym, że zbieranie takich punktów jest czymś nieopłacalnym, a może wręcz przeciwnie? Osoby, które oszczędzają już jakiś czas są w miarę jednoznaczne w tej kwestii i uważają, że warto je zbierać. Szczególnie z tych punktów, z których często korzystacie. Bardzo wielu przeciwników zbierania punktów w taki sposób uważa, że jest to związane z tym, że jeżeli będzie się je zbierało to człowiek będzie się zmuszał do zakupów, żeby zdobywać te punkty. Niektórym się wydaje, że osoba, która korzysta z programów lojalnościowych jedzie na drugi koniec miasta zrobić zakupy, których nie potrzebuje. Prawda jest taka, że to wygląda absolutnie inaczej.

Kolejną sprawą jest to, że punkty są zbierane najczęściej o wiele szybciej niż wielu osobom mogłoby się to wydawać. Osoby stojące w opozycji do zbierania takich punktów są zdania, że jest to w zasadzie pozbawione jakiegokolwiek sensu, a dzieje się tak dlatego, że osoby, które decydują się na takie zbieranie punktów muszą wydać kwoty rzędu setek tysięcy złotych, aby móc dostać jakąś małą nagrodę. Niestety nie widzą oni tego, że punkty tak naprawdę są zbierane tylko i wyłącznie przy okazji zakupów i to naprawdę bardzo różnej maści. Mając samochód i tak musicie tankować paliwo, a jeżeli obok swojego domu macie stację benzynową, na której codziennie tankujecie i jest tam dostępny program lojalnościowy to czemu nie warto by było z niego skorzystać? Czy nie będzie to dla Was coś korzystnego?

Jaki program lojalnościowy jest najlepszy?

Na dzień dzisiejszy według wielu najlepszym programem lojalnościowy jest PayBack. Wynika to przede wszystkim z tego, że ten program lojalnościowy jest obsługiwany przez naprawdę duże grono partnerów, u których można dowolnie zbierać punkty, ale również wydawać punkty. Punkty PayBack możecie zbierać w różnych punktach i na różne sposoby:

  • Hipermarkety, takie jak Real, w którym za wydane 2 złote otrzyma się jeden punkt
  • Sieci komórkowe takie jak Orange, w której też jeden punkt kosztuje 2 złote
  • Stacje benzynowe takie jak BP, gdzie za 2 litry paliwa otrzymacie 3 punkty
  • Kino, chociażby w Multikinie gdzie za 2 złote otrzymacie jeden punkt
  • Sklep z multimediami, takie jak Empik, w którym za 3 złote otrzyma się jeden punkt
  • Serwisy internetowe, takie jak Allegro, w który to jeden punkt otrzymuje się za wydanie 3 złotych, albo w sklepie Agito
  • Płacenie za energię elektryczną, korzystając z usług firmy Energa
  • Korzystając z karty debetowej, albo kredytowej PayBack od Banku BZWBK

Wiele osób zapewne może już dostrzec jak duże są zalety tego o to programu lojalnościowego. Dla coraz większej ilości osób punkty PayBack stają się wręcz swoistą, nieoficjalną walutą, ponieważ punktami tymi, poprzez zakup bonów płatniczych można zapłacić w wielu miejscach, które same te punkty za zakupy wydają.

Inne programy lojalnościowe warte uwagi

Istnieje jeszcze wiele innych programów lojalnościowych, no ale jak wiadomo nie każdy z nich jest wart uwagi. Warto się jednak bliżej przyjrzeć jeszcze programowi ClubCard oraz VITAY.

ClubCard

ClubCard jest programem lojalnościowym, który jest obsługiwany przez firmę Tesco. Te punkty można zbierać tylko w sklepach tej właśnie sieci, za każde wydane 2 złote można otrzymać 1 punkt. Co jakiś czas zebrane przez Was punkty zostaną w sposób automatyczny wymienione na bony płatnicze, które to zostaną wysłaną do Was poprzez pocztę na adres, który podaliście podczas rejestracji się w tym programie lojalnościowym. Cały program jest bardzo podobny do PayBack, w zasadzie jest to to samo, ale wyjątkiem jest to, ograniczony jest do Tesco. Jeżeli korzystasz z usług firmy Tesco wręcz codziennie i jest to dla Ciebie normalna rzecz, że akurat robisz tam zakupy i nie masz jeszcze karty ClubCard to jak najszybciej powinieneś ją założyć. Naprawdę będziesz w stanie zaoszczędzić spore pieniądze dzięki temu, tylko pamiętaj, że trzeba przede wszystkim chcieć.

VITAY

Jeżeli zaś chodzi o kolejny program lojalnościowy, czyli VITAY to jest to program należący do Orlenu, czyli największego polskiego przedsiębiorstwa. Zbierać punkty w tym programie można poprzez kupowanie na stacjach benzynowych Orlen, co wydaje się czymś normalnym oraz poprzez kupowanie w niektórych sklepach internetowych. https://www.vitay.pl/zbieraj-punkty/partnerzy.html Tym programem powinny przede wszystkim zainteresować się te osoby, które bardzo bardzo często korzystają z samochodu i nie mogą sobie wyobrazić życia bez niego. Warto zauważyć, że im więcej punktów za jednym razem wymienicie na paliwo tym większy rabat dostaniecie.

Na dzień dzisiejszy rabaty wyglądają w sposób następujący:

  • 80 złotych rabatu na paliwa – 17700 punktów
  • 60 złotych rabatu na paliwo – 13600 punktów
  • 40 złotych rabatu na paliwo – 9500 punktów
  • 20 złotych rabatu na paliwo – 5400 punktów

Punkty można oczywiście zbierać nie tylko przez tankowanie paliwa, ponieważ tutaj jeden punkt otrzymacie za każdą złotówkę wydaną na paliwo. Jeżeli jednak chcecie otrzymać więcej punktów za wydanie takiej samej sumy będziecie musieli kupować inne produkty na stacjach Orlen, czyli kawę, albo hot dogi. W teorii wydaje się to ciekawą alternatywą, bo w zasadzie można zrobić inne zakupy i zyskać więcej punktów, jednak trzeba tez pamiętać, że na stacjach benzynowych ma się do czynienia z naprawdę bardzo wysoką marżą.

Praktiker

Ciekawym programem lojalnościowym jest również jeden, który przeznaczony jest dla osób, które kupują dużo różnego rodzaju materiałów budowlanych. Jeżeli aktualnie zajmujecie się budową domu, albo pracujecie w zawodzie, który powiązany jest z budownictwem to powinniście się tym szczególnie zainteresować. Możecie bezpłatnie wyrobić sobie srebrną kartę, w jednym z marketów budowlanych sieci Praktiker. Podczas zakupów budowlanych będziecie podawać taką kartę, zaś cała kwota będzie zliczana i zapisywana na niej. Jeżeli w pewnym momencie przekroczycie kwoty 20 tysięcy złotych, to Wasza srebrna karta zostanie zamieniona na złotą, dzięki której będziecie mieli możliwość skorzystania z 10% rabatu podczas zakupu całego asortymentu, we wszystkich sklepach tej sieci przez okrągły rok. Zapewne może Wam się wydawać, że 20 tysięcy to bardzo dużo pieniędzy, jednak osoby, które zajmują się tym zawodowo zapewne zdają sobie sprawę z tego ile czasem mogą kosztować same materiały.

Programy lojalnościowe są naprawdę godne i uwagi i wszystkie osoby, które nadal się zastanawiają powinny jeszcze raz przeczytać ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *